Krzysztof Różycki

Krzysztof Różycki

Konsultant ds. bezpieczeństwa

BLOG

specjalista

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości artykułu bez zgody Redakcji BH zabronione.

sobota, 13, czerwiec 2015 08:34

Na obiektach handlowych, (ale również przemysłowych) prowadzone są prace przy użyciu otwartego ognia lub w czasie, których wydzielane jest do otoczenia ciepło czy iskry. Tego rodzaju prace są pracami niebezpiecznymi pod względem pożarowym, na potrzeby artykułu nazwijmy je pracami pożarowo niebezpiecznymi (PPN). Spotykam się z ignorowaniem tych prac przez realizujących jak i właścicieli obiektów szczególnie handlowych. Skąd się bierze taka beztroska? Czy można to zmienić?

piątek, 08, maj 2015 09:37

Procedury ewakuacyjne (bez względu na powód ewakuacji) znajdziemy w Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego (IBP). Sama ewakuacja jest zorganizowanym (najczęściej koordynowanym przez kierownika akcji ewakuacyjnej) przemieszczeniem ludzi z sektorów zagrożonych w bezpieczne miejsce. Tym bezpiecznym miejscem jest miejsce zbiórki, które powinno się znajdować w bezpiecznej odległości od zagrożonego budynku.

sobota, 28, marzec 2015 09:23

Jak postępować z dokumentem i kiedy należy go opracować? Czego możemy oczekiwać od pracowników ochrony w zakresie bezpieczeństwa pożarowego?

niedziela, 15, marzec 2015 08:49

Z instrukcjami spotykamy się (a raczej potykamy się o nie), na co dzień, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wsiadamy do autobusu i kasujemy bilet, włączamy komputer i realizujemy zadania żeby uruchomić jakiś program itd. itd. itd...

Obserwuj nas