piątek, Wrz 11 2015

Sweethearting, tym określeniem otwieramy nowy cykl artykułów wyjaśniających znaczenie naszym zdaniem najciekawszych pojęć ze słownika LP (Loss Prevention), znajdujących odzwierciedlenie w Polskich realiach.

niedziela, Lip 06 2014

W zasadzie żaden system monitoringu telewizji przemysłowej nie może funkcjonować bez odpowiednio przygotowanego operatora monitoringu. „Odpowiednio” jest tu kluczowym stwierdzeniem i zarazem przewodnim.

sobota, Cze 14 2014

Z takim dylematem mogą spotkać się właściciele małych butików, sieci odzieżowych lub drogerii, którzy mniej chętnie sięgają po ochronę fizyczną obiektu.
Sklepy zazwyczaj wyposaża się w elektroniczne systemy zabezpieczenia typu kamera, bramki antykradzieżowe… . Jednakże na końcu tego łańcuszka zawsze jest człowiek, człowiek który musi zareagować na zagrożenie.
Nie ma sklepu, który nie ponosiłby strat z tytułu kradzieży zewnętrznych (czyli wygenerowanych przez „klienta”), zatem jak temu zapobiegać gdy do dyspozycji mamy tylko lub aż sprzedawcę?

czwartek, Maj 01 2014

Zatrudniający zawsze ma dylemat w trakcie rekrutacji nowych pracowników. Oczywiście poza wymaganiami typowo zawodowymi, cechami i predyspozycjami, zawsze gdzieś tam zastanawiamy się nad tym, na ile uczciwa jest osoba, którą zatrudniamy. Podejście to nazwijmy klasycznym.

Obserwuj nas