Łukasz G.

Łukasz G.

Doradca ds. bezpieczeństwa w obiektach handlowych 

specjalista

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości artykułu bez zgody Redakcji BH zabronione.

poniedziałek, 30, październik 2017 08:28

Atak jaki miał miejsce w Stalowej Woli obił się szerokim echem w naszym kraju, w środowisku zarządców obiektów handlowych, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz opinii publicznej.

sobota, 23, lipiec 2016 12:03

Do przylotu Papieża odliczane są już dni, główne uroczystości zgromadzą setki tysięcy wiernych, a niejedne miasto, gmina w Polsce przyjmie tłumy pielgrzymów. W części miast już odbywają się koncerty i uroczystości Dni Diecezji powodujące zwiększoną aktywność społeczną.
ŚDM to największe wydarzenie w tym okresie w Polsce i w ogóle w ostatnich latach. Jest to ogromne wyzwanie logistyczne dla organizatorów i ogromne wyzwanie dla służb bezpieczeństwa, zwłaszcza w dobie terroryzmu i związanych z nim wydarzeń w Europie, ale jest to również wyzwanie dla adminitratorów obiektów handlowych, a zwłaszcza dużych galerii będących w pobliżu wydarzeń.

piątek, 11, wrzesień 2015 12:38

Sweethearting, tym określeniem otwieramy nowy cykl artykułów wyjaśniających znaczenie naszym zdaniem najciekawszych pojęć ze słownika LP (Loss Prevention), znajdujących odzwierciedlenie w Polskich realiach.

sobota, 25, kwiecień 2015 07:25

Co zrobić, aby uniknąć wzrostu kradzieży w sklepie? Kradzież w zdecydowanej większości detalistom kojarzy się negatywnie, a w niektórych przypadkach może wzbudzać skrajne emocje. Niestety, ku niezadowoleniu detalistów kradzież jest elementem, którego nie da się całkowicie wyeliminować.

piątek, 10, kwiecień 2015 13:03

Złodzieje sklepowi - kategoria niepożądani klienci sklepów - jeżeli można ich tak nazwać, są jedną z głównych przyczyn powstania straty w handlu. Ich udział wg. Światowego Barometru Kradzieży Checkpoint Systems w Polsce wynosi 46,5% i jest to w badaniu najwyższa wartość o czym pisaliśmy już w lutym >>> CZYTAJ.

sobota, 28, luty 2015 08:41

To już trzecia odsłona artykułu dotyczącego pewnej niefortunnej sytuacji, jaka miała miejsce w jednym ze sklepów popularnej sieci handlowej.
W ramach krótkiego wstępu czytelnikom, którzy nie zdążyli zapoznać się w pełni z tematyką przypomnę, że sprawa dotyczyła podjętych czynności miej lub bardziej związanych z kontrolą bagażu klienta przez kasjera sklepu, więcej o sprawie przeczytać można tutaj >>> Przepraszam, czy może Pan… oraz Przepraszam, czy może Pan… cz.II

sobota, 14, luty 2015 08:43

Zazwyczaj polemikę prowadzę na łamach forum tematycznego, dyskusje na płaszczyźnie sporów poglądowych są niemalże codziennością w środowisku bezpieczników. Wynika to po części z tego, że prowadzący dyskusje praktycy bywają teoretykami, a podstawy głoszonych teorii nie idą zawsze w parze zgodnie z nauką i literą prawa.

sobota, 31, styczeń 2015 09:02

Przepraszam, czy może Pan…, no właśnie co? W ubiegłym tygodniu opisałem sytuację zdarzenia, którego miałem okazje być świadkiem.
…okazać zawartość torby – mówi kasjerka sklepu popularnej sieci hipermarketów. Czynność początkowo wydaje się prosta. Jednakże zgłębiając temat okazuje się, że działania „kontroli” na własną rękę, obostrzone są przepisami prawnymi narażając osoby bezprawnie ją wykonującą na konsekwencje prawne.

Obserwuj nas