Jedną z głównych ról w zapobieganiu stratom powstałym w skutek kradzieży, odgrywają elektroniczne systemy zabezpieczeń. Na linii frontu wyłania się system bramek antykradzieżowych, wspierający detalistów w codziennej walce ze złodziejami. Warto pamiętać, że bramki znajdują się w grupie systemów sygnalizacji zagrożenia, a więc do prawidłowego działania muszą mieć odpowiednie systemy reakcji – czy przez podmioty zewnętrzne (agencje ochrony) czy przez własnych pracowników. Sama bramka nie przeciwdziała kradzieży, ale w środowisku nazwa „bramka antykradzieżowa” funkcjonuje, dlatego w naszym artykule również będziemy posługiwać się tym terminem.

FORTINET, dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego, zaprezentował sześć nowych produktów powstałych z myślą o placówkach handlu detalicznego i innych przedsiębiorstwach o rozproszonej, wielooddziałowej strukturze. Nowa rodzina Connect and Secure (urządzenia FortiGate i FortiWiFi oraz platforma analityczna FortiPresence) nie tylko chroni placówki przed zagrożeniami z sieci i zapewnia łączność bezprzewodową. Udostępnia także narzędzia analityczne i funkcję scentralizowanego zarządzania, dzięki którym sieci sklepów mogą analizować zachowanie klientów w celu skuteczniejszego konkurowania o ich uwagę.

sobota, 26 lipiec 2014 08:32

Stan bezpieczeństwa w sektorze detalicznym

Napisał

Firma FireEye, lider w dziedzinie obrony przez zaawansowanym cyberatakami zamieściła na swoim blogu wpis dotyczący botnetu o nazwie BrutPOS. Ostatnio wiele uwagi poświęca się przypadkom naruszenia bezpieczeństwa danych w handlu detalicznym, a BrutPOS pozwala nam spojrzeć na stan zabezpieczeń w tym sektorze z perspektywy czasu.

poniedziałek, 21 lipiec 2014 08:16

10 zasad bezpiecznej firmy

Napisał

Złośliwe oprogramowanie rozwija się w zawrotnym tempie. Tradycyjne, ogólnosieciowe ataki zostały zastąpione przez rozbudowane wielopoziomowe ataki cybernetyczne, tworzone przez grupy cyberprzestępcze i bardzo często finansowane przez państwa. Tego typu zagrożenia omijają tradycyjne firewalle, antywirusy czy IPS-y oparte na sygnaturach. Obecnie wszystkie organizacje, bez względu na ich wielkość, mogą być celem ataku.

Wideo analityka zachowań klienta to rozwiązanie dostępne od dłuższego czasu na rynku nowych technologii. Funkcją przewodnią systemu wideo analizy zachowań klienta to wspieranie procesów kształtowania sprzedaży, reklamy i marketingu. Informacje dostarczane przez ten system poza kluczowym wsparciem sprzedaży mogą posłużyć również w procesie kształtowania roli systemu CCTV. W znaczący sposób wspierając bezpieczeństwo w handlu.

Rozpoczynając cykl „systemy antykradzieżowe – co o nich wiemy”, nawiązaliśmy do trzech podstawowych systemów jakie dostępne są na rynku.

W pierwszym artykule odnieśliśmy się do popularnych bramek RF, systemu radiowego > cz.1 RF <.
W drugim cyklu odniesiemy się do systemu AM – akustomagnetycznego.

Jedną z głównych ról w zapobieganiu stratom powstałym w skutek kradzieży, odgrywają elektroniczne systemy zabezpieczeń. Na linii frontu wyłania się system bramek antykradzieżowych, wspierający detalistów w codziennej walce ze złodziejami.

wtorek, 01 kwiecień 2014 19:09

Bezpieczne zakupy

Napisał

Branża handlu detalicznego jest jedną z trzech głównych gałęzi przemysłu w największym stopniu narażonych na działania cyberprzestępców. Nie ulegajmy jednak panice – bezpieczne zakupy są wciąż możliwe dzięki odpowiedniemu planowaniu i technologiom

sobota, 29 marzec 2014 10:08

Rola CCTV we współczesnym obiekcie

Napisał

System CCTV obok tradycyjnej funkcjonalności w rękach dobrze przygotowanego operatora może, nie tylko pomagać zapobiegać stratom, ale i wspierać procesy bezpieczeństwa na obiekcie.
System zarządzania telewizją przemysłową staje się coraz bardziej wnikliwy, nieograniczony i analityczny w celu obserwacji bieżących i przyszłych wydarzeń.

Obserwuj nas