sobota, Sie 30 2014

FORTINET, dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego, zaprezentował sześć nowych produktów powstałych z myślą o placówkach handlu detalicznego i innych przedsiębiorstwach o rozproszonej, wielooddziałowej strukturze. Nowa rodzina Connect and Secure (urządzenia FortiGate i FortiWiFi oraz platforma analityczna FortiPresence) nie tylko chroni placówki przed zagrożeniami z sieci i zapewnia łączność bezprzewodową. Udostępnia także narzędzia analityczne i funkcję scentralizowanego zarządzania, dzięki którym sieci sklepów mogą analizować zachowanie klientów w celu skuteczniejszego konkurowania o ich uwagę.

sobota, Lip 26 2014

Firma FireEye, lider w dziedzinie obrony przez zaawansowanym cyberatakami zamieściła na swoim blogu wpis dotyczący botnetu o nazwie BrutPOS. Ostatnio wiele uwagi poświęca się przypadkom naruszenia bezpieczeństwa danych w handlu detalicznym, a BrutPOS pozwala nam spojrzeć na stan zabezpieczeń w tym sektorze z perspektywy czasu.

poniedziałek, Lip 21 2014

Złośliwe oprogramowanie rozwija się w zawrotnym tempie. Tradycyjne, ogólnosieciowe ataki zostały zastąpione przez rozbudowane wielopoziomowe ataki cybernetyczne, tworzone przez grupy cyberprzestępcze i bardzo często finansowane przez państwa. Tego typu zagrożenia omijają tradycyjne firewalle, antywirusy czy IPS-y oparte na sygnaturach. Obecnie wszystkie organizacje, bez względu na ich wielkość, mogą być celem ataku.

wtorek, Kwi 01 2014

Branża handlu detalicznego jest jedną z trzech głównych gałęzi przemysłu w największym stopniu narażonych na działania cyberprzestępców. Nie ulegajmy jednak panice – bezpieczne zakupy są wciąż możliwe dzięki odpowiedniemu planowaniu i technologiom

Obserwuj nas