Grzegorz Krzemiński

Grzegorz Krzemiński

Audytor wiodący systemów zarządzania bezpieczeństwem

specjalista

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości artykułu bez zgody Redakcji BH zabronione.

URL strony: http://www.ibii.pl
środa, 01, kwiecień 2015 12:29

Bezpiecznicy to potoczna nazwa dla ludzi zajmujących się bezpieczeństwem. Z reguły w sektorze prywatnym.

Dziś nieco o pracy bezpiecznika, w takim dość nietypowym i mało publikowanym obszarze jaki jest zwalczanie nadużyć w firmach. Za sprawą oczywiście medialnej sprawy CBA i orzeczonych (jeszcze nieprawomocnie) przekroczeń uprawnień.

sobota, 08, listopad 2014 08:37

Audyt bezpieczeństwa dość często skręca w dość niebezpiecznym kierunku. Jego działania zaczynają wyglądać bardziej jak polowanie, niż usługa doradcza na poziomie zarządczym. Wielu audytorów za cel stawia sobie wykrycie nieprawidłowości, nadużyć czy innych negatywnych zdarzeń.

Wiele badań również wskazuje na niską wykrywalność np. nadużyć (np. badania Ernst & Young) przez działania w ramach audytu, co jest potężnym nieporozumieniem.

Jeśli taki jest cel audytu – to co w takim razie z celem funkcjonowania działów ochrony czy bezpieczeństwa?

sobota, 18, październik 2014 08:57

Niedawno odnosiliśmy się do podstawy ujęcia na obiektach handlowych, w której występują pracownicy sklepu, jako „interweniujący”. Warto podać nieco podstaw prawnych związanych z tzw. ujęciem obywatelskim, bo to na tej podstawie dokonywane jest ujęcie sprawcy kradzieży czy dewastacji.

czwartek, 22, maj 2014 15:41

W ostatnim artykule poruszyłem kwestie związane z podstawami prawnymi organizacji ruchu nie tylko w kontekście samych obiektów handlowych, ale ogólnie zasad ruchu drogowego, wymagań w zakresie oznakowania oraz ewentualnych skutków dla zarządcy drogi za nieprawidłowe oznakowanie.
Dziś chciałbym przybliżyć nieco kwestie „zdefiniowania” drogi, placu, parkingu wokół obiektów handlowych. Jest to szczególnie istotne w kontekście współpracy ze służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

czwartek, 01, maj 2014 08:55

W dzisiejszym artykule poruszę kwestię ruchu drogowego i jego organizacji przez obiektami handlowymi. Jest to jeden z bardziej istotnych problemów, niestety często pomijany w nawale codziennych spraw przez zarządców centrów handlowych, czy kierowników sklepików. A może sprawić naprawdę dużo problemów.

czwartek, 01, maj 2014 08:45

Zatrudniający zawsze ma dylemat w trakcie rekrutacji nowych pracowników. Oczywiście poza wymaganiami typowo zawodowymi, cechami i predyspozycjami, zawsze gdzieś tam zastanawiamy się nad tym, na ile uczciwa jest osoba, którą zatrudniamy. Podejście to nazwijmy klasycznym.

sobota, 12, kwiecień 2014 09:33

Niniejszy artykuł poświęcony jest problematyce upoważnia audytorów do realizacji niektórych zadań koniecznych do realizacji audytu. Z pozoru rzecz bardzo prosta i banalna, jedno upoważnienie i powinno rozstrzygnąć problem. Niestety, tak nie jest, a sprowadzanie samej czynności upoważnienia do dokumentu o tej samej nazwie często jest błędem. Czasem skutkującym nawet pewnymi sankcjami.

Obserwuj nas