Strach przed konsekwencjami? To już kolejny napad na sprzedawcę...

  • niedziela, Paź 26 2014
  • Napisał 

Strach przed konsekwencjami? To już kolejny zdarzenie o którym informujemy, dotyczące ataku na sprzedawcę/kasjera w obiekcje handlowym.

Do zdarzenia doszło 2 września około 19.00 dwóch sprawców napadło na sklep przy ulicy Granicznej. Jeden z napastników spryskał twarz 26-letniej ekspedientce substancją drażniącą. Sprawcy ukradli pieniądze oraz papierosy. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. – podaje KMP Katowice.

Policja dopiero teraz informuje o zdarzeniu.

Przypomnijmy, profilaktyczne postępowanie w sytuacji napadu w różnego rodzaju poradnikach jest w większości bardzo podobne. Warto więc przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad:
1. Wykonuj polecenia
2. Zachowaj spokój
3. Zapamiętaj szczegóły
4. Wezwij pomoc

Szersze omówienie powyższych punktów postępowania można przeczytać na łamach artykułu: Postępowanie sprzedawcy w przypadku napadu na sklep.

Wracając jednak do tego zdarzenia, zwracamy uwagę na bierną postawę „świadka zdarzenia”. W fragmencie jednego z nagrań widać kobietę, która wchodzi do sklepu, po czym orientując się co się dzieje szybko go opuszcza. Z relacji policji wynika, że nie poinformowała policji o zdarzeniu… .

Bierna postawa świadka zdarzenia to temat do szerszej dyskusji, której podejmiemy się w kolejnym artykule pt. „Postępowanie świadka w przypadku napadu na sklep”.
W chwili obecnej apelujemy o pomoc policji w ustaleniu sprawców napadu! Więcej informacji TUTAJ

Czytany 1342 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dział: Artykuły
Etykiety
Zaloguj się, by skomentować

Obserwuj nas