Loss Prevention po Polsku?

  • sobota, Mar 07 2015
  • Napisał 

We współczesnym handlu, detaliści stosują wiele praktyk mających na celu zniwelować przyczyny powstania strat. Ma to szczególne znaczenie przy malejących marżach, a co za tym idzie zyskach. Praktyki stosowane przez detalistów określane jako „loss prevention” (zapobieganie stratom) często kojarzone są z działaniami zewnętrznych firm ochrony, co stanowi zaledwie odłamek całości problematyki. W procesach wewnętrznych, w których znajduje się zazwyczaj główne źródło przyczyn powstania strat, usługa ochrony fizycznej nie znajduje odpowiedniego zastosowania. Natomiast w tym obszarze zastosowanie mają działania m.in. proceduralne, systemowe, kontrolne w obszarze finansowym, logistycznym czy chociażby personalnym.

Jak tematyka loss prevention, rozumiana jest w warunkach Polskich? Jak definiować "shrink", „wardrobing”, „sweethearting”, „shoplifting”. Co oznacza fraud prevention?
Zapraszamy do panelu dyskusyjnego w ramach pierwszego Polskiego forum dedykowanego tematyce zapobiegania stratom - www.lpforum.pl

Zapraszamy szczególnie przedstawicieli rynku detalicznego (Dyrektorów, Managerów, Kierowników, Zarządców) decydujących o kształtowaniu polityki zapobiegania stratom.

UWAGA: zważywszy na specyfikę tematu, oraz wąski zakres odbiorców, dyskusja w konkretnym temacie jest zamknięta i niewidoczna z poziomu użytkownika forum o standardowych uprawnieniach. Dołączając do forum należy zgłosić się do administratora/moderatora w celu uzyskania dodatkowych uprawnień pozwalających na udział w dyskusji w panelu loss prevention. Akceptacja przyznawana jest wyłącznie osobom potwierdzającym członkostwo w społeczności portalu BH w linkedin, oraz osobom reprezentującym środowisko detalistów, środowisko organizacji, firm, ekspertów i specjalistów dostarczających wiedzę i rozwiązania dla rynku detalicznego w tematyce forum.

Zapraszamy www.plforum.pl

 

 

Czytany 1639 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: Artykuły
Zaloguj się, by skomentować

Obserwuj nas