Zespół BH

Zespół BH

specjalista

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości artykułu bez zgody Redakcji BH zabronione.

sobota, 21, marzec 2015 11:28

Nieuczciwi klienci (złodzieje) są zmorą dla detalistów, szczególnie gdy wykazują się dużą aktywnością w niewielkich dyskontowych sklepach - ich działania dla sklepikarzy są wtedy najbardziej odczuwalne.  

W nierównej walce ze złodziejami sklepikarze sięgają po różne metody zapobiegawcze. Tymi najbardziej konwencjonalnymi metodami są systemy alarmowe, telewizja przemysłowa, ochrona fizyczna. Ta ostatnia wśród właścicieli dyskontów występuje jednak bardzo rzadko z uwagi na stosunkowo wysoki koszt utrzymania.

sobota, 17, styczeń 2015 08:52

W ostatnim czasie media obiegła informacja o Wrocławskim butiku, w którym dokonano kradzieży.
System monitoringu zarejestrował wizerunek sprawcy i sposób w jaki dokonał kradzieży. Właściciel wycenił stratę na wartość 766 zł, ustalił numer telefonu sprawcy, świadka zdarzenia i przekazał materiały dowodowe Wrocławskiej policji.
Jak się okazało, prawie po sześciu miesiącach sprawę umorzono wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa.

wtorek, 28, październik 2014 10:05

W ostatnim czasie odnieśliśmy się do prognozy dla strat na 2015r. wywołanej zmianą płacy minimalnej, a co za tym idzie wzrostem minimalnego „limitu kradzieży”.
Czytaj: Czas najwyższy rozpocząć prognozy dla strat na 2015 rok?
Przypomnijmy, że w przyszłym roku (2015r.) dotychczasowy „limit kradzieży” z obecnych 420 zł wzrośnie o 17,5 zł i wynosić będzie łącznie 437,5 zł.

sobota, 11, październik 2014 09:43

Jedną z głównych ról w zapobieganiu stratom powstałym w skutek kradzieży, odgrywają elektroniczne systemy zabezpieczeń. Na linii frontu wyłania się system bramek antykradzieżowych, wspierający detalistów w codziennej walce ze złodziejami. Warto pamiętać, że bramki znajdują się w grupie systemów sygnalizacji zagrożenia, a więc do prawidłowego działania muszą mieć odpowiednie systemy reakcji – czy przez podmioty zewnętrzne (agencje ochrony) czy przez własnych pracowników. Sama bramka nie przeciwdziała kradzieży, ale w środowisku nazwa „bramka antykradzieżowa” funkcjonuje, dlatego w naszym artykule również będziemy posługiwać się tym terminem.

sobota, 27, wrzesień 2014 08:43

Na co zwrócić uwagę i co powinna zawierać umowa na świadczenie usługi ochrony mienia? Temat ten pozornie wydaje się być prosty. Okazuje się jednak, że nie jednemu menedżerowi, administratorowi bezpieczeństwa może przysporzyć kłopotu. Dlaczego?

sobota, 20, wrzesień 2014 08:54

Parę dni temu na łamach portalu finanse.wp.pl pojawił się intrygujący artykuł, dotyczył on kamer w pobliżu przymierzalni w Szczecińskim hipermarkecie Real >>> treść artykułu tutaj.
Temat kamer w strefie przymierzalni zawsze wzbudzał emocję. W internetowej prasie napotkać można nawet doniesienia o kamerach wewnątrz przymierzalni. Każdy wyłapany przypadek, kończył się zazwyczaj przeprosinami sieci wobec klientów i zapewnieniami o incydentalności danego zdarzenia.

sobota, 09, sierpień 2014 08:57

Często właściwe i odpowiednie zachowanie może uchronić ofiarę przed negatywnymi skutkami napadu. W sytuacji ostrego napięcia emocji, które towarzyszy w takiej sytuacji zarówno po stronie sprawcy jak i ofiary wystarczy chwila nieuwagi – nierozsądku – aby doszło do tragedii.

sobota, 19, lipiec 2014 08:34

Tematem o przygotowaniu scenariusza przebiegu wizyty handlowej otwieramy kolejny artykuł z cyklu „Decyzje Security Menedżera”.
Przypomnijmy, że w pierwsza część cyklu dotyczyła przygotowania miejsca i postawy wizyty handlowej. A całokształt tematu podyktowany jest wydarzeniem branżowym, którego zarys w pierwszej części został przedstawiony.

Obserwuj nas