poniedziałek, Paź 30 2017

Atak jaki miał miejsce w Stalowej Woli obił się szerokim echem w naszym kraju, w środowisku zarządców obiektów handlowych, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz opinii publicznej.

środa, Kwi 01 2015

Bezpiecznicy to potoczna nazwa dla ludzi zajmujących się bezpieczeństwem. Z reguły w sektorze prywatnym.

Dziś nieco o pracy bezpiecznika, w takim dość nietypowym i mało publikowanym obszarze jaki jest zwalczanie nadużyć w firmach. Za sprawą oczywiście medialnej sprawy CBA i orzeczonych (jeszcze nieprawomocnie) przekroczeń uprawnień.

sobota, Mar 21 2015

Nieuczciwi klienci (złodzieje) są zmorą dla detalistów, szczególnie gdy wykazują się dużą aktywnością w niewielkich dyskontowych sklepach - ich działania dla sklepikarzy są wtedy najbardziej odczuwalne.  

W nierównej walce ze złodziejami sklepikarze sięgają po różne metody zapobiegawcze. Tymi najbardziej konwencjonalnymi metodami są systemy alarmowe, telewizja przemysłowa, ochrona fizyczna. Ta ostatnia wśród właścicieli dyskontów występuje jednak bardzo rzadko z uwagi na stosunkowo wysoki koszt utrzymania.

sobota, Mar 21 2015

Redakcja portalu Bezpecznyhandel.pl zaprasza do odsłuchania pierwszego odcinka audycji realizowanej w formie podcastu pt. „Bezpieczniki”.

sobota, Mar 07 2015

We współczesnym handlu, detaliści stosują wiele praktyk mających na celu zniwelować przyczyny powstania strat. Ma to szczególne znaczenie przy malejących marżach, a co za tym idzie zyskach. Praktyki stosowane przez detalistów określane jako „loss prevention” (zapobieganie stratom) często kojarzone są z działaniami zewnętrznych firm ochrony, co stanowi zaledwie odłamek całości problematyki. W procesach wewnętrznych, w których znajduje się zazwyczaj główne źródło przyczyn powstania strat, usługa ochrony fizycznej nie znajduje odpowiedniego zastosowania. Natomiast w tym obszarze zastosowanie mają działania m.in. proceduralne, systemowe, kontrolne w obszarze finansowym, logistycznym czy chociażby personalnym.

sobota, Lut 14 2015

Zazwyczaj polemikę prowadzę na łamach forum tematycznego, dyskusje na płaszczyźnie sporów poglądowych są niemalże codziennością w środowisku bezpieczników. Wynika to po części z tego, że prowadzący dyskusje praktycy bywają teoretykami, a podstawy głoszonych teorii nie idą zawsze w parze zgodnie z nauką i literą prawa.

Strona 1 z 4

Obserwuj nas