Wjechał motorem do centrum handlowego

  • sobota, Mar 14 2015
  • Napisał 

Klika dni temu policja zatrzymała 17-latka, który pokusił się o wjazd motorem do centrum handlowego.
Do zdarzenia doszło w popularnym C.H w Tarnowie. Mężczyzna, wjechał do galerii crossowym motorem, przejeżdżając ją praktycznie na całej długości, mijając zaskoczonych klientów i personel ochrony.
Całość tego nietypowego zdarzenia zarejestrowała kamera umieszczona na kasku motocyklisty >>> ZOBACZ NAGRANIE. Mężczyzna odpowie za złamanie przepisów w ruchu drogowym (kamera zarejestrowała przejazd na czerwonym świetle) oraz za sprowadzenie zagrożenia na klientów galerii.

To nietypowe zdarzenie i niezwykle chwytliwe medialnie, wywołało lawinę komentarzy zarówno krytycznych jak i pochwalających działanie motocyklisty. Niewątpliwie doszło do stworzenia zagrożenia, które mogło zakończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami dla klientów galerii.
Na nagraniu widać, jak motocyklista przejeżdża obok agenta ochrony, jednakże w tej sytuacji trudno oczekiwać adekwatnej reakcji. Z pewnością, agent również był zaskoczony tą sytuacją jak klienci galerii i nie był do niej odpowiednio przygotowany.
To niepokojące, że doszło do tego wydarzenia, niepokojącym są również pochwalające motocyklistę komentarze… . To zdarzenie może w pewnym stopniu wpłynąć na utworzenie się trendu podobnych „akcji” wśród rówieśników, chcących zaistnieć w środowisku. Problem więc należy dokładnie przenalizować i zastanowić się jak poradzić sobie z nim w przyszłości. Jest to wyzwanie przede wszystkim dla Zarządców, Menedżerów Bezpieczeństwa i Agencji Ochrony działających w obiektach handlowych – mówi Łukasz Grzesik.

Czytany 937 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: Rynek Security
Zaloguj się, by skomentować

Obserwuj nas