#59 Przegląd Prasy

Przebrany za kobietę kradł

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który podczas kradzieży w dyskoncie przebrał się za kobietę, ukrywając w ten sposób swoją prawdziwą tożsamość. Mężczyzna trzykrotnie dopuścił się kradzieży w tym samym dyskoncie, powodując straty na łączną kwotę ponad 1 500 zł. W linku do notatki policyjnej znajduje się nagranie wideo ze zdarzenia.


Okradał drogerie i w końcu został zatrzymany

Policjanci w Piasecznie zatrzymali 24-latka, który dopuszczał się kradzieży perfum i maszynek do golenia. Mężczyzna został zauważony przez pracownika ochrony ale w jego ujęciu pomogli przechodnie gdy ten próbował uciec. Okazało się, że mężczyzna był już znany z podobnych kradzieży.


Okradli stragan

Katowiccy policjanci zatrzymali dwie osoby, które włamały się do jednego ze straganów na targowisku miejskim. W ten sposób 51-letni mężczyzna i 41-letnia kobieta ukradli buty, sukienki, artykuły tekstylne, chemiczne oraz terminal płatniczy. Wartość strat oszacowano na blisko 2 000 zł.


Recydywista odpowie za włamania

Policjanci z Gdańska zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który dopuścił się włamania do apteki, kradnąc towar i kasetkę z pieniędzmi. W ten sposób mężczyzna spowodował stratę na ponad 14 000 zł. Następnie mężczyzna włamał się do sklepu z odzieżą roboczą, również kradnąc towar i pieniądze. Tym razem wyrządzając szkody na blisko 2 000 zł. Jak się okazało mężczyzna był już znany policji i działał w recydywie, na swoim koncie miał już podobne przestępstwa.


Kradł maszynki do golenia

Policjanci z Białegostoku zatrzymali 30-letniego mężczyznę potym jak ten kilkukrotnie okradł drogerie na terenie miasta. Jego łupem padały maszynki do golenia o łącznej wartości prawie 2 000 zł. Wyczyny mężczyzny w każdym przypadku zarejestrował monitoring, to pozwoliło szybko ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży.


źródło: policja.gov.pl

Powrót do strony głównej