#44 Przegląd Prasy

Policjanci w czasie wolnym zatrzymali złodziei

Szarpali się z personelem sklepu, zanim wpadli na policjantów po godzinach, którzy ich obezwładnili. Tak zakończyła się złodziejska przygoda dwóch mężczyzn w wieku 30 i 28 lat, którzy w Poddębicach próbowali ukraść artykuły spożywcze i alkohol za 790 zł.

Ukradli 380 butelek i ponad 90 puszek piwa

Przez około 2 tygodnie czasu, dwóch mężczyzn w wieku 35 i 37 lat okradało hurtownie piwa na terenie Kalisza. Łączna wartość strat wynosi około 2 tys. zł. Część łupu zdążyli skonsumować.

Seryjny złodziej zatrzymany

Młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, który w ostatnich miesiącach wielokrotnie kradł w sklepach, kradł też rowery. Policjanci z Bolesławca odzyskali 2 rowery i przekazali je właścicielom. Po ostatnim zatrzymaniu mężczyzna usłyszał 22 zarzuty, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. 23-latek będzie teraz czekał na dalsze decyzje sądu w jego sprawie, grozi mu do 7 lat więzienia.

Kradzież rozbójnicza w dyskoncie

33 – latek został zatrzymany po tym jak w jednym z bełchatowskich dyskontów pobił ekspedientkę po kradzieży sklepowej. Jego łupem padły art. kosmetyczne oraz chemiczne.
Dodatkowo okazało się, że sprawca do sklepu przyjechał kradzionym rowerem. Wcześniej był już znany policji z innych kradzieży.

W masce klauna napadł na sklep

Policjanci zatrzymali 21-latka, który w masce klauna napadł na ekspedientkę sklepu. Został zatrzymany niedługo później, w pobliżu innego sklepu. W czasie napadu sprawca miał nóż i zażądał gotówki. Mimo młodego wieku mężczyzna ma już dość bogatą kartotekę. Wcześniej odpowiadał za kradzież, oszustwo i znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Powrót do strony głównej