#52 Przegląd Prasy

Multirecydywista w rękach policji

Policjanci z Skierniewic zatrzymali 39-lata podejrzanego o szereg włamań do obiektów handlowych na terenie miasta. Jak się później okazało, mężczyzna był osobą poszukiwaną. Wyszedł z aresztu za przepustką i do niego nie powrócił.

Okradał lokalne dyskonty

Sprzedawca rozpoznał 39-letniego mężczyznę po tym, jak wcześniej ukradł ze sklepu dwa głośniki. W ujęciu sprawcy pomógł policjant, który był w tym czasie po służbie na zakupach. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna miał przy sobie przedmioty skradzione z innego sklepu. Z ustaleń policji wynika, że na przełomie tygodnia mężczyzna dopuścił się łącznie 3 kradzieży, a wartość skradzionych rzeczy wyniosła blisko 3000 zł.

Rozbita para specjalistek od kosmetyków

Policjanci z Łomży wyśledzili osoby specjalizujące się w kradzieżach sklepowych. Okazało się, że były to dwie kobiety w wieku 23 i 32 lat, które były już wcześniej karane za podobne przestępstwa. Ich łupem głównie padały artykuły drogeryjne. Jak ustalili śledczy, jednego dnia dopuściły się kradzieży na wartość 4500 zł.

Kradł perfumy i alkohol

Suwalska policja zatrzymała 30-latka podejrzanego o liczne kradzieże w lokalnych sklepach. Jego łupem padały głównie perfumy i alkohol. Łączna wartość skradzionego towaru to ponad 5600 zł.

Groził młotkiem pracownikowi ochrony

Gdańscy policjanci zatrzymali 38-latka który groził pracownikowi ochrony młotkiem, po tym jak ten ujął za kradzież towaru jego 43-letniego brata. Starszy brat otrzymał mandat za wykroczenie, młodszy zaś usłyszał zarzuty stosowania groźby wobec pracownika ochrony w celu zmuszenia go do odstąpienia od ujęcia sprawcy kradzieży.

Kradł w recydywie

Policjanci z Gorzowa Wlkp. zatrzymali 30-letniego mężczyznę który dopuścił się włamania do lombardu z którego ukradł telefony komórkowe i zegarki o wartości blisko 7500 zł. To nie koniec działań zatrzymanego mężczyzny, bo ten później dokonał włamania do marketu kradnąc alkohol i papierosy, a także innych obiektów handlowych w mieście. Mężczyzna był już znany policji za inne przestępstwa.

Kradł na dużą skalę

Policjanci z Łodzi zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy dopuścił się licznych kradzieży w sklepach. Wśród jego łupów znajdowała się żywność i alkohol. Mężczyzna pakował towar do torby i po prostu z nim wychodził. Wartość skradzionego towaru oszacowano na blisko 8000 zł.

źródło: policja.gov.pl

 

 

 

Powrót do strony głównej