#62 Przegląd Prasy

Ukradli ponad 300 czekoladowych jajek

Policjanci w Złotoryi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 33 lat, którzy wspólnie ukradli ze sklepu czekoladowe jajka z niespodzianką. Sposób kradzieży nie był szczególnie wyrafinowany. Jeden z mężczyzn wbiegł do sklepu zabierając opakowania zbiorcze, a drugi w tym czasie pilnował drzwi przesuwnych aby w porę otworzyły się umożliwiając ucieczkę koledze. Sklep oszacował stratę na wartość ponad 1500 zł.


Zdemolował zaplecze sklepu

Policjanci z Krakowa interweniowali wobec nietrzeźwego 34-letniego mężczyzny, który w jednym z lokalnych dyskontów dopuścił się kradzieży i alkoholu za około 60 zł. Sprawa mogłaby skończyć się stosunkowo łagodnie ale na wieść, że do zdarzenia wezwana została policja, mężczyzna zaczął niszczyć pomieszczenie na zapleczu sklepu. W konsekwencji odpowie za kradzież, znoszenie mienia na kwotę blisko 8 tys. zł. Mężczyzna został też ukarany dwoma mandatami za odmowę podania danych osobowych i używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.


Rodzinne występy

Policjanci w Olsztynie zatrzymali dwa kobiety w wieku 49 i 53 lata za kradzież markowej odzieży o wartości blisko 2 tys. zł. Kobiety kradły m.in. markowe legginsy, t-shirty oraz dresy. W czasie interwencji okazało się, że obie kobiety są siostrami. Ponadto kobiety posługiwały się dedykowanym magnesem do ściągania zabezpieczeń typu klips z ubrań.


Okradł szafkę pracowniczą

Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę w wieku 38 lat, który w jednej z lokalnych Galerii Handlowych dopuścił się kradzieży cudzej rzeczy z szafki pracowniczej. Mężczyzna w nieopisany sposób wszedł do pomieszczenia personalnego i ukradł torebkę z kartami oraz gotówką. Mężczyzna teraz odpowie za kradzież mienia i ukrycie dokumentów.


Włamywali się do sklepów

Policja z Bydgoszczy zatrzymała 4 mężczyzn w wieku 16, 18, 19 i 20 lat w związku z włamaniami do sklepów na jednym z lokalnych targowisk. Ustalono, że sprawa dotyczy łącznie trzech włamań. Mężczyźni wybijali szybę w witrynie i kradli pozostawioną w sklepie gotówkę. Łączna wartość strat oszacowana została na ponad 8 tys. zł.


Źródło: policja.gov.pl

Powrót do strony głównej