#53 Przegląd Prasy

Złodzieje kawy aresztowani

Troje obywateli Mołdawii (dwóch 20 – latków i 21 – lataka) trafiło do aresztu po tym jak zostali zatrzymani przez policjantów z powiatu kolońskiego. Cała trójka dokonywała kradzieży w dyskontach na ternie całego kraju. Ich łupem padała głównie kawa. W okresie od września do października policja ustaliła, że dokonali ponad 40 kradzieży na blisko 30 tys. zł.

Zatrzymany za atak na ochroniarza

Policja w Gdańsku zatrzymała 21 – letniego obywatela Gruzji, w trakcie gdy ten szarpał się z pracownikiem ochrony, kiedy próbował uciec ze skradzionymi perfumami o wartości ponad 3 tys. zł. Policja ustaliła również, że 21 – latek odpowiada za liczne kradzież perfum na ternie całego kraju (min. w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Warszawie) o łącznej wartości 37,5 tys. zł.

Zatrzymany sprawca rozboju na ekspedientce

Policjanci z Zielnej Góry zatrzymali 26 – letniego mężczyznę, ktory odpowie za rozbój z 17 listopada, w czasie którego użył przeciwko ekspedientce gazu obezwładniającego i zarządał wydania 1500 zł, z którymi później uciekł. W toku postępowania policja ustaliła, że mężczyzna jest podejrzany również o dokonanie kilkunastu innych przestępstw przeciwko mieniu – kradzieży i oszustw.

Ukradł perfumy by je szybko sprzedać

28 – letni mężczyzna został zatrzymany przez policję w Elblągu, po tym jak dokonał kradzieży 19 perfum na prawie 4000 zł. Jak zeznał policji, perfumy miał zamiar sprzedać i za te pieniądze wyjechać do niemiec za partnerką.

Wpadł w ręce policji przy okazji kradzieży sklepowej

Policjanci ze Szczecina zostali wezwani do mężczyzny ujętego przez ochronę za kradzież kapsułek do prania i czekolad na blisko 280 zł. Jak się później okazało, zatrzymany mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, posiadał przy sobie również środki odurzające.

źródło: policja.gov.pl

Powrót do strony głównej