#64 Przegląd Prasy

Szajka złodziei rozbita

Policjanci z Opola zatrzymali cztery osoby podejrzane o liczne kradzieże sklepowe. W skład zatrzymanej grupy osób wchodzą dwie kobiety w wieku 26 i 27 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 32 lata, wszyscy są mieszkańcami województwa śląskiego. Celem sprawców kradzieży były min. klocki lego, hulajnogi oraz inne markowe zabawki. Łączną wartość straty poszkodowani wycenili na ponad 15 000 zł.


Seryjny złodziej zatrzymany

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali mężczyznę w wieku 33 lata, po tym jak ten został rozpoznany przez pracownika ochrony w związku ze wcześniejszymi kradzieżami. Mężczyzna kradł m.in. artykuły alkoholowe i spożywcze w różnych lokalnych sklepach w mieście. Policjanci ustalili, że tylko w kwietniu mężczyzna miał na swoim koncie 5 kradzieży na wartość blisko 7 000 zł. Mężczyzna był już znany policji, działał w warunkach recydywy.


Kradzież sprzętu AGD

Policjanci z Będzina zatrzymali 32-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę obywateli Mołdawii po tym, ja ci dokonali kradzieży rozbójniczej. Para zabrała z półki sklepowej sprzęt AGD o wartości ponad 900 zł, a następnie próbowali z nim uciec. Kierownik sklepu zablokował drzwi przesuwne, ale pod wpływem gróźb i agresywnej postawy pary ponownie je otworzył. Jak się później okazało mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary więzienia.


Włamali się do magazynu

Policjanci z Iławy zatrzymali trzech mieszkańców miasta, którzy włamali się do magazyny jednego z lokalnych sklepów. Włamywaczami okazali się 20-latek i dwóch jego starszych kolegów, a ich łupem padł alkohol, energetyki oraz brykiet za około 700 zł.


Amator zabawek

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 34-letniego obywatela Litwy, który dopuścił się kradzieży zabawek w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony, wartość skradzionego mienia wynosiła blisko 1000 zł.


Źródło: policja.gov.pl

 

Powrót do strony głównej