#30 Przegląd Prasy

21 zarzutów kradzieży dla 24-latka

24-latek odpowie za liczne kradzieże dokonane w marketach i drogeriach w Tczewie. Łupem sprawcy kradzieży padły m.in. szczoteczki elektryczne, perfumy, kapsułki do prania, alkohol, kawy, i elektronarzędzie. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 16 tys. zł.

pomorska.policja.gov.pl

Grupa włamywaczy zatrzymana

Policjanci ze Skierniewic wraz z kryminalnymi z Łódzkiej Komendy Wojewódzkiej zatrzymali sprawców włamań do sklepu i stacji benzynowej. W pierwszym przypadku skradziono papierosy i pieniądze o wartości 5 tys. zł, w drugim straty oszacowano na 20 tys. zł.

lodzka.policja.gov.pl

Odkurzacz za 3,55 zł.

Chciał dużo zaoszczędzić, ale ochroniarze mu to uniemożliwili.
Bielszczanin w jednym z gliwickich supermarketów przekleił cenę 3,55 zł z wkrętów na odkurzacz przemysłowy za 2180 zł, a następnie udał się do kasy samoobsługowej. Ochroniarze wykazali się czujnością i ujęli oszusta. Ponadto policjanci ustalili, że w samochodzie sprawcy znajduje się również skradzione inne elektronarzędzie, ale pochodzące z innego sklepu.

gliwice.policja.gov.pl

Kradł w sposób szczególnie zuchwały i w recydywie

33-letni mężczyzna na przełomie 2022 i 2023 roku dokonywał kradzieży w sklepach spożywczych na terenie Gomunic, był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Kradnąc, wchodził i wychodził ze sklepów, jakby nic się nie stało, nie reagując na obsługę. Łączną wartość strat oszacowano na 1100 zł.

radomsko.policja.gov.pl

Publikacja wizerunków przynosi efekty

Policja z Bielska Podlaskiego opublikowała wizerunki kobiet, które ukradły kosmetyki za kilkaset złotych. Jak się okazało, metoda jest skuteczna, bo obie kobiety w krótkim czasie zgłosiły się na bielski komisariat. Teraz odpowiedzą za swoje czyny.

bielsk-podlaski.policja.gov.pl

Powrót do strony głównej