#34 Przegląd Prasy

56 zarzutów za oszustwa w kasie samoobsługowej

Policjanci z Kobierzyc zdemaskowali 36-letniego mężczyznę, który dopuszcza się masowych oszustw przy kasach samoobsługowych. Mężczyzna działał głównie w dyskontach i zastępował kody tańszymi, podczas gdy rzeczywiste towary były znacznie droższe. Działał tak przez kilka miesięcy, a wartość strat oszacowano na prawie 12 tys. zł.

wrocław.policja.gov.pl

Kradzież markowej odzieży na ponad 2 tys. zł.

Dwóch mężczyzn w wieku 34 i 24 lata ukradło markową odzież o wartości ponad 2000 zł. Działali wspólnie, przy czym podzielili się rolami. Jeden rozmawiał ze sprzedawczynią, a drugi chował ubrania pod kurtkę. Ich czyn został ujawniony przez monitoring sklepu. Policja szybko ustaliła kim byli, teraz poniosą konsekwencję swoich działań.

ruda-slaska.policja.gov.pl

Sprawcy napadu na sklep zatrzymani

Policjanci z Jaworzna zatrzymali dwóch sprawców napadu na sklep, którego dopuścili się pod koniec lutego. Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 20 lat ukradło towar ze sklepu spożywczego, a jeden z nich użył przemocy wobec interweniującej ekspedientki. Obaj mężczyźni byli już znani policji z licznych kradzieży.

jaworzno.policja.gov.pl

Seria włamań, policja ustala fakty

Pod koniec lutego Onet.pl poinformował o czterech włamaniach, do których doszło w ciągu dwóch nocy na jednej warszawskiej ulicy. Sprawcy, których dotychczas nie ustalono, weszli w nocy do apteki, sklepu spożywczego, warzywniczego i obuwniczego. Jeden ze sklepów był bezobsługowy i nie było w nim gotówki, w pozostałych sprawcy mieli ukraść pieniądze oraz kilka par butów ze sklepu obuwniczego. Sprawa jest świeża, śledztwo w tej sprawie prowadzi policja.

onet.pl

Powrót do strony głównej