#47 Przegląd Prasy

Kradł kosmetyki na dużą skalę

Gdańska policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież perfum. Mężczyzna usłyszał łącznie 19 zarzutów kradzieży mienia o wartości ponad 32 000 zł. Sprawca dopuścił się tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa.

Uderzył ochroniarza butelką w głowę

W jednym z koszalińskich dyskontów 28-letni mężczyzna ukradł 5 butelek alkoholu. Zostało to zauważone przez ochroniarza i sprzedawczynię, którzy próbowali interweniować. W efekcie ochroniarz został uderzony butelką i stracił przytomność. Chwilę po zdarzeniu napastnik został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Kradli perfumy

27- i 30-letni obywatele Litwy zostali zatrzymani przez policję po ujęciu ich przez pracownika ochrony. W ciągu pół godziny mężczyźni okradli trzy sklepy. Łączną wartość strat oszacowano na prawie 2 000 złotych.

Kradnąc groził nożem

Do zdarzenia doszło w jednym z supermarketów w Nowym Porcie. Sprawca ukradł trzy paczki serów i paczkę sushi o wartości ponad 40 zł. Uciekając z towarem, wyciągnął nóż, kierując go w stronę pracownika ochrony, zaczął grozić jego użyciem, po czym uciekł. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie i postanowieniem sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Rozbite trio okradające markety

Zarzuty kradzieży usłyszeli 28-letni mężczyzna, 21-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna działający wspólnie. Grupa okradała supermarkety w Wielkopolsce. Podczas kradzieży 28-latek używał niebezpiecznych narzędzi i groził pozbawieniem życia pracownicom trzymaną w ręku maczetą. Z tego powodu 28-latkowi prokurator przedstawił zarzut kradzieży rozbójniczej.

Powrót do strony głównej