#38 Przegląd Prasy

Grupa okradająca hurtownie rozbita

Policjanci z Lubina w wyniku kilkumiesięcznych prac operacyjnych rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do hurtowni i lokali usługowych. Sprawcy działali na terenie całego Dolnego Śląska i województw ościennych. Poszkodowani oszacowali straty na ponad 400 tys. zł. Głównym łupem sprawców była gotówka z kas, sejfów, a także wyroby tytoniowe.

lubin.policja.gov.pl

Komendant i naczelnik zatrzymali sprawcę kradzieży

Komendant II Komisariatu Policji w Radomiu wraz z Naczelnikami Wydziału Kryminalnego zatrzymali 23-latka, który ukradł ubrania w jednym ze sklepów odzieżowych i zbiegł. Chwilę po zdarzeniu sprawca został zatrzymany, wartość skradzionej odzieży oszacowano na ponad 7 tys. zł.

mazowiecka.policja.gov.pl

Podała dane koleżanki, to nie był dobry pomysł

25-latka z Jastrzębia-Zdroju została zatrzymana przez policję z Żor po tym, jak wcześniej dokonała kradzieży w lokalnym sklepie z używaną odzieżą. Kobieta nie miała przy sobie dowodu osobistego i podała dane swojej przyjaciółki. Jak się chwilę później okazało, znajoma była poszukiwana przez policję. W związku z tym sprawczyni kradzieży podał prawdziwe dane osobowe, co ciekawe, była również poszukiwana do odbycia kary wymierzonej przez sąd.

zory.policja.gov.pl

Dwa razy włamał się do tego samego sklepu

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do lokalnych sklepów. Mężczyzna został zatrzymany wraz z łupem tuż po włamaniu. Wartość skradzionego towaru właściciel oszacował na ponad 900 zł. Okazało się, że dzień wcześniej ten sam mężczyzna włamał się również do tego samego sklepu, powodując straty na ponad 1100 zł. Mężczyzna kradł alkohol, papierosy i artykuły spożywcze.

wielun.policja.gov.pl

Powrót do strony głównej