#55 Przegląd Prasy

50-latek odpowie za rozbój

Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę w wieku 50 lat, który dopuścił się kradzieży dwóch butelek alkoholu o wartości prawie 150 zł. Mężczyzna w trakcie próby ujęcia przez pracownika ochrony, pchnął go i szarpał. W ujęci złodzieja pomógł inny klient sklepu.


Nowy Rok zaczął od rozboju

W pierwszym dniu stycznia policjanci z Bielska-Białej zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej w lokalnym sklepie spożywczym. Wartość skradzionego w ten sposób towaru wynosiła 145 zł. W trakcie czynności policja ustaliła, że mężczyzna podejrzany jest o jeszcze inny rozbój z grudnia 2023r., w czasie którego ukradł perfumy na łączną wartość 1600 zł, a w trakcie ucieczki użył siły wobec pracownicy sklepu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.


25 i 17-latek kradli w dużej ilości 

Pomorska Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 25 i 17-lat, którzy odpowiedzą za kradzieże w drogerii. Ich łupem padły w dużej ilości maszynki do golenia, golarki i ostrzałki. Łączną wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 3 000 zł. 25-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa.


Złodziej perfum

28-letni mężczyzna z Bolesławca odpowie za kradzież trzech opakowań perfum o łacznej wartości ponad 900 zł. Jak zeznał policji, łup sprzedawał przypadkowym osobom. Mężczyzna był już znany policji ze wcześniejszych kradzieży.


Okradł magazyn dyskontu

Policja w Białobrzegach zatrzymała 42-letniego mężczyznę który dokonał kilku kradzieży alkoholu i napojów. Mężczyzna kradł towar z jednego z zewnętrznym magazynów dyskontu spożywczego. Łączna wartość skradzionego towaru oszacowano na ponad 1000 zł.


źródło: policja.gov.pl

Powrót do strony głównej