#57 Przegląd Prasy

Seryjny złodziej zatrzymany

Policjanci z Pabianic zatrzymali mężczyznę w wieku 24-lata, który dopuszczał się licznych kradzieży sklepowych na terenie Pabianic. Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów, a straty oszacowano na kwotę ponad 11 000 zł. Łupem mężczyzny padły m.in. art. spożywcze i chemiczne, kosmetyki, odzież i elektronarzędzia.


Seniorka okradziona w sklepie

Do zdarzenia doszło w Złotoryi, 72-letnia kobieta upuściła portfel w lokalnym dyskoncie, który wsunął się pod regał. O pomoc w jego odnalezieniu poprosiła inną klientkę sklepu, która w trakcie poszukiwania odnalazła portfel ale go nie oddała, ukrywając go w swojej torebce. Kobieta powiedziała seniorce, że portfela nie odnalazła, więc seniorka o pomoc zwróciła się do obsługi sklepu. Personel sklepu sprawdził monitoring i ujawnił kradzież. Całą sprawę seniorka zgłosiła policji. [link zawiera wideo ze zdarzenia].


Wpadł bo szwagier kradł

Policjanci z Jastrzębia-Zdrój zatrzymali mężczyznę po tym, jak dopuścił się kradzieży w jednym z lokalnych sklepów. W trakcie czynności związanych wystawieniem mandatu, policjanci zwrócili uwagę na innego mężczyznę będącego obok zdarzenia, który zachowywał się nerwowo i przyglądał się całemu zajściu. Postanowili go sprawdzić, jak się okazało mężczyźni byli razem, a obserwujący zdarzenie mężczyzna był poszukiwany za zniszczenie cudzej rzeczy, przestępstwa narkotykowe, kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku i inne wykroczenia.


Okradli pracodawcę

Sześciu pracowników jednej z firm z Terespolu w wieku od 30 do 62-lat usłyszało zarzuty podejrzenia kradzieży towaru m.in. elektroniki, odzieży, drobnego sprzętu. Sprawa wyszła na jaw podczas inwentaryzacji. Wartość strat oszacowana została na około 50 000 zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Ukradł jedzenie na swoje urodziny

Policjanci z Puławy zatrzymali mężczyznę w wieku 47-lat, który dopuścił się włamania do sklepu poprzez wybicie szyby w witrynie. W ten sposób mężczyzna ukradł art. spożywcze, alkohol i papierosy. Jak się okazało łupy były mu potrzebne, bo w trakcie świętowania urodzin skończył mu się prowiant. Mężczyzna jest też podejrzany o inne kradzież w drogerii. Był już znany policji z podobnych przestępstw.


Źródło: policja.gov.pl

 

Powrót do strony głównej