#60 Przegląd Prasy

Seria zatrzymań złodziei jednego dnia

Policjanci z Gdańska jednego dnia zatrzymali siedem osób podejrzanych o kradzieże.
Wśród osób zatrzymanych byli m.in. 31-letni mężczyzna, który ukradł ze sklepu narzędzia warte 185 zł. Mężczyzna był poszukiwany i miał do odbycia 10 dni aresztu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wcześniej dopuścił się jeszcze jednej kradzieży młotowiertarki za ponad 1100 zł, za którą teraz odpowie.

Kolejne zatrzymane osoby to dwaj mężczyźni w wieku 23 i 19 lat oraz 13-latka, którzy próbowali z jednego sklepu na terenie centrum handlowego ukraść dwa telefony oraz słuchawki warte ponad 2000 zł. W trakcie sprawdzania danych okazało się, że 13-latka jest poszukiwana, zgłoszono jej zaginięcie.

Godzinę później policjanci zostali wezwani ponownie do tego samego centrum handlowego. Tym razem sprawa dotyczyła 35-letniego Białorusina, który ukradł cztery pary spodni, trzy bluzy, trzy kurtki, spodenki oraz czapkę za prawie 2000 zł.

Więcej zdarzeń opisanych jest w tytułowym linku w notatce policyjnej.


Chciał zrobić prezent więc ukradł

Ochrona perfumerii ujęła 27-latka, który dopuścił się kradzieży trzech perfum o łącznej wartości ponad 800 zł. Ta sytuacja nie spodobała się sprawcy w jego obronie pojawili się koledzy, którzy najpierw oczekiwali wypuszczenia kolegi, a gdy ochroniarze nie ugięli się, to zagrozili ich pobiciem. Mało tego, jeden z kolegów zapłacił za skradzione perfumy, licząc na polubowne załatwienie sprawy! Ochroniarze pozostali nieugięci. Na miejsce przybył patrol Łomżyńskiej policji. 27-letni mężczyzna okazał się nietrzeźwy miał 2 promile alkoholu. Teraz odpowie za swoje czyny.


Gazem w ochroniarza

Gorzowscy policjanci interweniowali wobec dwóch osób podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Mężczyźni w wieku 42 i 30 lat dopuścili się kradzieży sprzętu AGD o wartości ponad 400 zł w jednym z lokalnych dyskontów. Zauważył to pracownik ochrony, który próbował ująć sprawcę. W trakcie ujęcia doszło do szarpaniny, a jeden ze sprawców użył gazu wobec pracownika. Obaj mężczyźni już następnego dnia zostali zatrzymani, teraz odpowiedzą za swoje czyny.


Seryjny złodziej zatrzymany

Policjanci z Jaworzna zatrzymali 31-letniego mężczyznę z Bytomia, który jest podejrzany o dokonanie serii kradzieży sklepowych na terenie całego województwa śląskiego. Mężczyzna kradł głównie artykuły przemysłowe i sprzęt elektroniczny. W mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży oraz służące do kradzieży dwie torby z aluminiowymi wkładami. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży popełnionych na terenie Jaworzna o łącznej wartości blisko 5000 zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Po kradzieży 9 lat więzienia

Policjanci z Mysłowic zatrzymali 36-letniego mężczyznę, po tym jak ten dokonał kradzieży art. chemicznych w jednym z lokalnych dyskontów na wartość blisko 1000 zł. Mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny. W trakcie czynności okazało się, że 36-latek ma do odbycia karę 9-lat więzienia za kradzieże dokonane w przeszłości.


Rodzinny duet zatrzymany

Krakowscy Policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 20 i 22 lat, którzy odpowiedzą za szereg kradzieży. Bracia dokonywali kradzieży w jednym ze sklepów monopolowych na terenie Nowej Huty. Polegało to na tym, że jeden z nich zagadywał obsługę, a drugi w tym czasie kradł. W trakcie jednej z kilku kradzieży, sprawcy dokonali uszkodzenia mienia. Sklep wycenił stratę w towarze na blisko 1700 zł i 1500 zł za uszkodzenie wyposażenia.
W toku czynności policja ustaliła, że starszy z braci dokonał również kradzieży 136 paczek papierosów w innym sklepie. Wartość skradzionych wyrobów tytoniowych sklep wycenił na około 3000 zł.


źródło: policja.gov.pl

Powrót do strony głównej