#65 Przegląd Prasy

Złodziej obezwładniony taserem

Policjanci z Lublina zatrzymali 36-letniego sprawcę kradzieży, po tym jak ten został rozpoznany przez personel ochrony. Mężczyzna dopuścił się dwóch kradzieży elektronarzędzi na wartość blisko 4000 zł. Skradziony sprzęt wystawiał w lombardzie. To jednak nie było zwykłe zatrzymanie. Gdy do mężczyzny podszedł policjant, ten od razu zaczął uciekać, w odpowiedzi policjant użył tasera obezwładniając w ten sposób uciekającego mężczyznę.

 


Nieletni odpowie za kradzież na 5 tys. zł. 

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 15-latka potym jak próbował ukraść z drogerii perfumy na wartości blisko 5000 zł. Nieletni wszedł do sklepu z torbą i załadował ją perfumami, jednak w trakcie ucieczki upadł i pozostawił torbę z łupami. Jak się później okazało był osobą poszukiwaną do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.


Zamknął się w sklepie by go okraść 

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 14-latka, który wpadł na pomysł, że ukryje się w sklepie z odzieżą używaną i po zamknięciu ukradnie gotówkę z kasy. Plan był dobry ale nieletni nie przewidział, że będzie miał problem wydostać się z zamkniętego sklepu. Pomogła mu w tym policja, kiedy zdesperowany wołał o pomoc.


Ukradli towar spod sklepu

Policjanci z Leszna zatrzymali trzech obywateli Gruzji w wieku 46 i 47 lat, po tym jak z magazynu sklepu ukradli kartony z towarem m.in. alkoholem, papierosami, i produktami spożywczymi. Łączna wartość skradzionego towaru została wyceniona na 4000 zł.


Były pracownik okradał sklep

Policjanci z Warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę w wieku 28 lat, który skradł towar na kwotę ponad 19 000 zł. Mężczyzna okradał sklep przez około dwa miesiące. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna wcześniej pracował w tym sklepie. Łupem złodzieja padła elektronika użytkowa m.in. odkurzacz, ekspres do kawy, telefony komórkowe, monitory.


źródło: policja.gov.pl

Powrót do strony głównej