#66 Przegląd Prasy

Regularnie okradała pracodawcę

Policjanci w Olsztynie zatrzymali 23-letnią kobietę po ujawnieniu popełnionych przez nią kradzieży. Kobieta od ponad 5 miesięcy systematycznie wypłacała z kasy gotówkę w kwocie od 50 do 100 zł oraz wynosiła ubrania, nie płacąc za nie. Właściciel sklepu oszacował stratę w przypadku utraty gotówki na ponad 1600 zł, a w przypadku utraty towaru na ponad 2300 zł.


Kradli dla zarobku

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 28-letnią kobietę i 22-letniego mężczyznę po tym, jak pracownicy sklepu przyłapali ich na kradzieży. Kobieta weszła do sklepu i spakowała towar, a mężczyzna zadbał o to, aby mogła łatwo i szybko opuścić sklep, uruchamiając mechanizm drzwi przesuwnych. Jak się później okazało, nie była to ich pierwsza kradzież tego typu. Ich celem były takie towary, jak kapsułki do prania, perfumy, karma dla zwierząt i artykuły spożywcze. Sprawcy kradzieży dbali o to, aby wartość kradzieży nie przekroczyła jednorazowo kwoty 800 zł – informuje policja.


Ukradli perfumy odpowiedzą za kradzież rozbójniczą

Policjanci z Suwałk zatrzymali 33-latka i 36-latka podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Mężczyźni weszli do lokalnego sklepu i ukradli perfumy. Na to zdarzenie zareagował pracownik ochrony w konsekwencji czego został uderzony. Sprawcy uciekli ale długo nie cieszyli się wolnością. Obaj mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Młodszy trafi za kraty na 2, a straszy na 3 miesiące.


60-latek dopuścił się rozboju

Policjanci w Rudzie Śląskiej zatrzymali 60-letniego sprawcę rozboju, po tym jak ten nie zamierzał zapłacić za alkohol i papierosy. Wychodząc ze sklepu, mężczyzna groził sprzedawczyni przedmiotem przypominającym broń. Policja szybko zidentyfikowała sprawcę, okazało się, że mężczyzna miał już obszerną kartotekę w policyjnej bazie danych.


Ukradł biżuterie na blisko 200 tys. zł. 

Policjanci z Komendy Regionalnej Warszawa Śródmieście zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież 5 pierścionków o łącznej wartości prawie 200 000 zł. Obywatel Gruzji wykorzystał chwilę nieuwagi personelu i otworzył gablotę z biżuterią, szybko chowając łup do kieszeni. Pracownica zorientowała się, że doszło do kradzieży i próbowała interweniować, jednak została odepchnięta, a sprawca uciekł. Policja szybko ustaliła sprawcę rozboju. Okazało się, że ten sam Gruzin kilka dni wcześniej ukradł dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 3500 zł.


źródło: policja.gov.pl

Powrót do strony głównej