#67 Przegląd Prasy

61-latka odpowie za kradzież w sklepie

Policjanci z Tłuszcza zatrzymali 61-letnią sprawczynię kradzieży sklepowej. Kobieta dwukrotnie w tym samym sklepie wyszła z towarem bez zapłaty. Jej łupem padły takie towary jak art. spożywcze, przemysłowe, alkoholowe i ogrodowe. Przy drugiej próbie kradzieży kobieta została ujęta przez personel sklepu. Łączna wartość skradzionego towaru oszacowana została na około 2 500 zł.


Przedstawiciel handlowy okradał sklep

Policjanci w Debrznie ujawnili i zatrzymali sprawcę kradzieży gotówki w sklepie. Okazał się nim przedstawiciel handlowy, który regularnie odwiedzał placówkę i w czasie swoich wizyt sięgał po gotówkę z utargu. Jak się okazało sprawca działał od jesieni 2023 r. Łącznie ukradł pieniędzy na około 30 000 zł. Właściciel sklepu podziękował policji za zaangażowanie i pomoc w ujęciu złodzieja.


Złodziej czekolad zatrzymany

Policja w Suwałkach zatrzymała sprawcę kradzieży sklepowej. 22-latek został zatrzymany przez policjanta będącego na wolnym, po tym jak ukradł czekolady w sklepie. Jak się później okazało, to nie była pierwsza kradzież 22-latka. W ostatnich miesiącach jego łupem padło w sumie 17 butelek alkoholu, 18 opakowań kapsułek do prania i 44 czekolady o łącznej wartości prawie 5 000 zł.


Seryjny włamywacz zatrzymany

Policjanci w Toruniu zatrzymali 20-latka, który odpowie za serię włamań na terenie miasta. Mężczyzna za cel obrał sobie lokale gastronomiczne, sklep i fundację. Kradł m.in. drobne sprzęty elektroniczne i gotówkę. Mężczyzna posiadał przy sobie również narkotyki. Nie był to jego pierwszy konflikt z prawem dlatego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.


Policja chwiali się skutecznością 

Policja z Gliwic chwali się skutecznością pracy detektywów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Jako przykład podają niedawne zatrzymanie 35-letniej kobiety z Bytomia, która dopuściła się kradzieży perfum oraz odzieży dziecięcej i damskiej. Wartość skradzionego mienia przekraczała ponad 900 zł. Sprawa kobiety jest rozwojowa, ponieważ bytomianka jest poszukiwana przez dwie inne śląskie jednostki. Policja w komunikacie zwraca uwagę na sposób komunikowania o zdarzeniach kradzieży i prosi aby odbywało się to na bieżąco, a nie po kilku tygodnia co utrudnia ściganie sprawców.


Źródło: policja.gov.pl

Powrót do strony głównej